Joe Donnelly (D)

Mike Braun (R)

Luke Messer (R)

Todd Rokita (R)

U.S. Representative – Sixth District

Mike Campbell (R)

Jonathan M. Lamb (R)

Stephen M. MacKenzie (R)

Greg Pence (R)

Jeff Smith (R)

Gregory T. Holland (D)

Jeannine Lee Lake (D)

K. (Jasen) Lave (D)

Jim Pruett (D)

Lane Siekman (D)

Joshua Williamson (D)

Judge, Circuit Court 

Fifth Judicial Circuit

Darrell Maurice Auxier (D)

Prosecuting Attorney

Fifth Judicial Circuit

(Jefferson County)

David R. Sutter (D)

State Senator – District 45

Chris Garten (R)

John Perkins (D)

State Representative – District 66

Mike Bowling (R)

Joseph VanWye Sr. (R)

Terry Goodin (D)

State Representiative – District 67

Randy Frye (R)

County Clerk – Circuit

Tabatha Eblen (R)

Gerry Michl (D)

County Auditor

Sherry Eblen (R)

County Sheriff

Dave Thomas (R)

Tim Davis (D)

Yancy Denning (D)

County Assessor

Karen Mannix (R)

Jennifer Shelton (D)

County Commissioners

Upper District (from district,

Lancaster, Milton, Monroe &

Shelby Precincts)

Voted by all

Ron Lee (R)

Norbert Schafer (R)

Thomas Pietrykowski (D)

COUNTY COUNCIL

District 1

(From Hanover 1, Hanover 2, Hanover 2A, Hanover 3, Republican, and Saluda Precincts)

Ray Denning (R)

Jim Crone (D)

District 2

(From Graham, Lancaster, Madison 2, Milton, Monroe, Shelby, Smyrna Precincts)

Chris Shelton (R)

Mark Cash (D)

District 3

(From 1-1, 1-2, 2-1, 2-2, 4-1, 4-1A, 4-2, 4-3 Precincts)

Ray Black, Jr. (R)

District 4

(From 3rd, 5-1, 5-2, Madison 1, Madison 3 Precincts)

Judy Andrew Smith (R)

Mike Armstrong (D)

TRUSTEES/ ADVISORY BOARDS

Graham Township Trustee

Shannon Hamilton (D)

Graham Township Advisory

No Candidate

Hanover Township Trustee

E. Gail Sims (D)

Hanover Township Advisory

Melvin R. Adams (D)

Ronald D. Anderson (D)

Laura F. Chitwood (D)

Lancaster Township Trustee

Doug Harrell (R)

Betty J. Scully (R)

Lancaster Township Advisory

Doug Hobbs (R)

Jonathan G. Adams (D)

No Candidate

Madison Township Trustee

Kevin Fry (R)

Patrick Heitz (D)

Dave “Tank” Sherman (D)

Madison Township Advisory

Karl W. Eaglin (R)

Charles Torline (D)

Joshua Schafer (R)

Milton Township Trustee

Shannon L. Tilley (D)

Milton Township Advisory

Sara Baxter Bickis (D)

Karen L. Shuler (D)

Sharon L. Stevens (D)

Monroe Township Trustee

W. Kyle Harsin (R)

Monroe Township Advisory 

Charles J. Gilles (D)

Republican Township Trustee

Fred L. Stillwell (D)

Republican Township Advisory

Jack Stoner (D)

Kim Humphrey (D)

Tom Webber (D)

Saluda Township Trustee

Robert DeBoer (R)

Yancy W. York (D)

Teri Marie Kleopfer (D)

Saluda Township Advisory

Anna Marie Smith (D)

Ruby Taylor Wehner (D)

Shelby Township Trustee

C. Terry Rowlett (R)

Shelby Township Advisory

Chris Lee (R)

Jimmy Colen (R)

Rinda Lattire (R)

Smyrna Township Trustee

Tara D. Cash (D)

Smyrna Township Advisory

Melissa May (D)

Carroll “Dutch” Kleopfer (D)

Katy Lowe Schneider (D)

PRECINCT COMMITTEEMEN REPRESENTATIVES

(1-1) Kelly Knight (D)

(2-2) Julie Berry (D)

(3) Jessica L. Butler (D)

(4-3) Delores M. Dyer (D)

(5-1) Brody Bennett (D)

(Graham Twsp) Sandra Shelton (D)

(Hanover 1) Belva E. Scott (D)

Hanover (2A)

Jenny Eggenspiller (D)

(Hanover 3)

Janet Huber Lowry (D)

(Madison Twsp 3)

Mary Lou Brinson (D)

 

(Republican Twsp)

James E. Burton (D)

(Saluda Twsp)

Kasie M. Bachmann (D)

TOWN OF HANOVER

HANOVER TOWN COUNCIL

At Large

Denise Buxton (D)

Kenneth W. Garrett, Jr. (D)

Belva E. Scott (D)

Republican State

Convention Delegates:

David Carlow

Dave Collins

Bob Courtney

Andrew Forrester

Mindy McGee

Kathleen Rampy

Rick Reuss

Lisa Seng Shadday

Chris Shelton

Josh Webb

Democratic State

Convention Delegates:

Julie Berry

James Buckwalter

Daniel K. Hoffman

Marcia Taylor Lair

Janet Huber Lowry

Gerry Michl

Leon G. Michl

Dave Nickels

Phil Mullins

Kelly Knight

Jackie Shelton